Güneş Enerjisi,Fotovoltaik,Güneş Pili,Solar Energy
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KARİYER TÜRKİYE İŞ İLANLARI İLETİŞİM
30 Mart 2017 Perşembe

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Elektrik Forum

GOOGLE TRANSLATE

OTOMASYON HABER

ANKET

Sitemize Nasıl Ulaştınız
Tüm Anketler

China Sunergy, Türkiye'de güneş paneli üretimi yapacak

China Sunergy, Türkiye'de güneş paneli üretimi yapacak

Tarih 06 Aralık 2012, 10:47 Editör GüneşHaber

Çinli güneş paneli üreticisi China Sunergy'nin Türkiye'de güneş paneli üretimi için çalışmalara başladığı açıklandı.


Çinli güneş paneli üreticisi China Sunergy'nin Türkiye'de güneş paneli üretimi için çalışmalara başladığı açıklandı.

Açıklama şirketin 2012'nin üçüncü çeyreği finansal sonuçlarının paylaşıldığı konferans görüşmede Sunergy CEO'su Stephen Cai tarafından yapıldı.

Cai konuşmasında toplam gelirlerinde yüzde 26'lık pay sahibi olan Avustralya'nın kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu, bununla birlikte Çin, ABD, Japonya, İngiltere, Almanya, Fransa ve Türkiye'nin de 2013'te China Sunergy için önemli pazarlar olacağını kaydetti.

Cai konuşmasının bu bölümünde ise Türkiye'de 2013'te devreye girecek teşvik düzenlemesi ile büyük bir portansiyel olduğunu kaydederken şirketinin Türkiye'de panel üretimi için yatırım sürecini başlattığını bildirdi.

Stephen Cai Türkiye'de yerel ve üst düzey bir ortak ile beraber hareket ettiklerini söylerken 100 MW'lık ilk hücre ve modül fabrikası için üretim bandının Şangay'dan İstanbul'a nakledildiğini, Türkiye'deki üretimin Aralık sonuna kadar başlayacağını söyledi. Avrupa'daki talebe göre bu fabrikanın kapasitesinin artabileceğini kaydeden Stephen Cai, Türkiye pazarında da kendilerine güvendiklerini ifade etti. Bununla birlikte Stephen Cai yatırımın finansal boyutu, ortaklık oranları ve işbirliği geliştirdikleri şirketin ismi gibi bilgileri paylaşmadı. Sunergy CEO'su konuşmasının devamında Çinli güneş enerjisi sistemleri üreticileri için ABD'de getirilen ek gümrük vergileri uygulamaları için gelecek yıl verilecek nihai kararı beklediklerini belirtirken, Avrupa pazarında karşılaştıklarını benzer durumun risklerini ise Türkiye'de yerel bir ortak ile kuracakları üretim tesisi ile aşacaklarını söyledi.

Cai attıkları adımların ise ABD ve Avrupa pazarındaki müşterilerine bağlılıkları ile Sunergey'nin değişen sektör koşullarına adapte olduğunu gösterdiğini savunurken, mütevazi ölçek ve boyutları sayesinde değişimleri çok daha hızlı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bununla birlikte konferans görüşmede açıklanan sonuçlara göre şirketin gelirleri üçüncü çeyrekte bir önceki döneme göre yüzde 46 oranında gerileyerek 59.5 milyon dolar düzeyinde oldu. Şirketin bu dönemde sevkiyatları ise yüzde 45 düşerek 82.5 MW'da kalırken, net kaybı ise 23.2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Üçüncü çeyrekte China Sunergy'nin ürünlerinin ortalama satış fiyatı, bir önceki döneme göre yüzde 5.3 düşüş ile watt başına 0.71 dolar-sent seviyesine gerilerken, şirketin QSAR PV hücrelerinin verimlilikleri ise yüzde 19'a yükseldi.

http://www.yatirimlar.com/content/view/98788/19/

Bu haber 2462 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şirket Haberleri

Zorlu Enerji, First Solar Güneş Panellerinin 26 Ülkede Tek Yetkili Distribütörü Oldu

Zorlu Enerji, First Solar Güneş Panellerinin 26 Ülkede Tek Yetkili Distribütörü Oldu Zorlu Enerji, güneş enerjisi alanında yenilikçi çözümler sunmak üzere First Solar şirketi ile özel bir iş birliği g...

Güneş Enerjisinin Lideri, Üstün Panasonic Teknolojisi

Güneş Enerjisinin Lideri, Üstün Panasonic Teknolojisi Güneş Enerjisinin Lideri, Üstün Panasonic Teknolojisi
Vesikalı Belgesizler28 Kasım 2015

Sitemizdeki yazı,resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz,kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu | Gebze

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi