Güneş Enerjisi,Fotovoltaik,Güneş Pili,Solar Energy
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KARİYER TÜRKİYE İŞ İLANLARI İLETİŞİM
30 Mart 2017 Perşembe

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Elektrik Forum

GOOGLE TRANSLATE

OTOMASYON HABER

ANKET

Sitemize Nasıl Ulaştınız
Tüm Anketler

Solar Bahçe Lambası

Solar Bahçe Lambası

Tarih 14 Kasım 2010, 00:08 Editör GüneşHaber

Solar Bahçe Lambası

Solar Bahçe Lambası

Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambası, gün ışığından aldığı enerjiyi, üzerinde bulunan solar modül sayesinde elektrik enerjisine dönüştürerek, içerisinde bulunan aküye depo eder. Elektronik kontrolü sayesinde, hiçbir dış müdahaleye gerek duymadan, hava karardığında otomatik olarak lamba yanmaya başlar. Tüm gece boyunca hava tekrar aydınlanıp enerji üretimine başlayana kadar aydınlatma yapmaya devam eder. Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambalarının enerji depolama sistemi kuru tip aküler ile yapılmaktadır.

Aküler yaklaşık 3-4 yıl çalışma ömrüne sahiptir. Bu süre sonunda lambanız tamamen kullanılmaz durumda olmaz. Sadece içerisinde bulanan akülerin yenileri ile değişiminden sonra tekrar kullanabilmeniz mümkündür. Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambaları, elektrik ihtiyacını kendi temin ettiği için herhangi altyapı kurulumuna ihtiyaç duymaz ve istenilen her alanda kullanılmaya ve montaja uygun tasarlanmıştır.

Güneşten aldığı 8 saatlik şarj ile 20 saat boyunca sorunsuz aydınlatma yapabilmektedir. Bu nedenle, şebeke enerjisine bağmlı olmadan, hiçbir kesinti yaşamadan, sürekli aydınlatma yapabilmektedir. AY-SOLAR® markası ile üretilen bahçe aydınlatma ürünleri her tür alanda çalışmaya garantilidir. Aydınlatma LED teknolojisi ile yapılmaktadır. Kullanılan LEDlerin 100.000 saat ömrü olmasından dolayı herhangi bir aydınlatma malzemesi değişimi gerektirmemektedir. Kullanılan Ultra Mega Bright LED’ler sayesinde yüksek, parlak ve temiz ışık rengi ile aydınlatma yapılır.

LED’lerin verdiği ışıkların doğru açı ve şiddetle 360 derece tüm çevresine homojen aydınlatma yapabilmesi için tasarlanan dış camı, şeffaf solid polikarbon malzemeden, kırılmaz, solmaz ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip olacak şekilde, kalıpları tamamen AY-SOLAR® markası altında olarak üretilmektedir. Güneş enerjisi ile çalışan bahçe lambalarının dış yüzeyinde kullanılan parçalar ABS plastikten özel kalıplar kullanılarak üretilmiştir. Alt zemin montaj parçaları alüminyumdan özel olarak tasarlanmıştır.

Kullanılan tüm malzemeler bahçe gibi sulama yapılan dış alanlarda korozyon problemi yaşanmadan kullanılabilmektedir.

Oteller, parklar, bahçeler, plajlar, turistik tesisler, özel alanlar ve aydınlatma ihtiyacı olabilecek her ala güvenle kullanılabilir. Türk üretim ve tasarımı, ileri teknoloji ürünü olan solar bahçe lambalarını, AY-SOLAR® garantisi ile uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

SOLAR BAHÇE LAMBASI Teknik Özellikler

SOLAR MODÜL
REGÜLATÖR
AKÜ
LED
GÖVDE
CAM
AYAK
AYDINLATMA

9V 4W
6V Şarj-Deşarj Kontrollü
6V 4,5A/h Kuru Tip
36 ad. UMB Flux 5mm
ABS Plastik
Şeffaf Polikarbon
Alüminyum
10 metre dairesel

http://www.aysolar.com/bahce_main.htm

 

 

Solar Bahçe Lambası 40 duvar üstü ve 80 cm ayaklı iki farklı yükseklikte üretilmektedir.

 

Bu haber 11529 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ürün Haberleri

Solimpeks'ten Yüksek Sıcaklık Panasonic HIT Paneli

Solimpeks'ten Yüksek Sıcaklık Panasonic HIT Paneli Türkiye'nin önde gelen firmalarından Solimpeks yeni teknoloji Panasonic HIT Güneş Panelini Solarex 2016 fuarınd...

Mazaka Woodpecker fotovoltaik,bariyer kazık çakma makinesi

Mazaka Woodpecker fotovoltaik,bariyer kazık çakma makinesi Mazaka Woodpecker fotovoltaik,bariyer kazık çakma makinesi,sektöre uygun olarak Ar-ge departmanımız tarafından Soli...
Vesikalı Belgesizler28 Kasım 2015

Sitemizdeki yazı,resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz,kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu | Gebze

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi